AGI Aeronautical & General Instrument Limited

Společnost AGI Aeronautical & General Instrument Limited dodává zařízení pro kontrolní měření kvality vývrtu hlavní pro různé kalibry. Tradičně zákazník požaduje jak mechanické zařízení, tak i optické za účelem vizuální kontroly opotřebení vývrtů.

BG10

BG10 je elektromechanický přístroj pro rychlé a přesné měření stupně opotřebení vývrtů zejména leteckých kanonů, tak aby nedocházelo ke zbytečným prodlevám při operačním nasazení letounů. BG10 je určen pro měření kalibrů v rozsahu od 20 mm do 60mm. Měření je prováděno na 16 – ti předem nastavených polohách uvnitř hlavně a naměřené výsledky jsou pak automaticky porovnávány s předešlými, zda již nedošlo k dosažení maximálního stupně opotřebení, kdy musí být hlaveň vyřazena z použití. Aktuální hodnoty měření jsou zobrazovány na LCD displeji a výsledky ukládány v paměti. Systém, v případě, že již došlo k dosažení maximálního stupně opotřebení nebo se k němu blíží, vydá zprávu – všechny tyto operace nezaberou více než 5 min!

BG20

BG20 je elektromechanický přístroj vyvinutý zejména pro zlepšení a urychlení standardních operací při inspekci stupně opotřebení hlavní u velkých kalibrů. BG20 je určen pro měření kalibrů v rozsahu od 20 mm do 155 mm. Měřící hlava je schopna provádět měření uvnitř hlavně ve dvou bodech současně a v hlavni vymezena pomocí disků, což umožňuje přesné vymezení místa defektů v hlavni apod. Měřící hlava může být vsunuta do hlavně buď ze strany ústí nebo od nábojové komory, takže měření může být provedeno v kterémkoliv místě hlavně. Libovolný počet měření – zvolený operátorem, je pak automaticky ukládán do PC, přičemž každé hlavni je přiděleno jedinečné identifikační číslo. Standardní měření je provedeno během několika minut. Použitý SW je velmi flexibilní, umožňující zautomatizovat již zavedené servisní procedury nebo zjistit a analyzovat specifické defekty jako např. vyboulení hlavně nebo kvalitu ovality hlavně.

AGICAM

AGICAM je visuální kamerový systém, který umožňuje zjistit jakýkoliv defekt, poškození uvnitř hlavně, např. chybějící chromování, zejména v části hlavně za nábojovou komorou, kvalitu hran drážek, korozi apod. nebo – v extrémních případech – stržené drážkování v hlavni.  Inspekční videokamera AGICAM je nabízena jako upgrade k existujícímu systému měření vývrtu hlavně firmy AGI nebo jako zcela nezávislý, vestavný systém. Kamera má jednoduchý a efektivní design, který je zcela samostatný a lehce integrovatelný do systému měření hlavně. Ve spojení s použitím BG20 pak poskytuje úplnou informaci o stavu opotřebení – poškození měřené hlavně, která je nezbytná pro průběžnou evidenci stavu a přijetí opatření.

Oficiální stránky výrobce: www.agiltd.co.uk

 

Kontakty

Adresa NIDES s.r.o.
Tuřanka 1222/115, Slatina
627 00 Brno
Česká republika
Telefon(+420) 532 124 210
E-mailinfo@nides.cz
Webwww.nides.cz
IČO282 98 764
DIČCZ 282 98 764
Bankovní spojení3832272379/0800
Česká spořitelna
 Společnost NIDES s.r.o. je zapsána v obchodním rejstříku, vedeného Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 59557

Kontaktní formulář

Vyplňte prosím pole označená hvězdičkou.
Příjmení: Jméno:
E-mail: Telefon:
Zpráva:
Antispam: spamA.gif, 1,7kB

Při zpracování Vašeho požadavku se řídíme nařízením o Ochraně osobních údajů.