Přeskočit na hlavní obsah

Obranný a letecký průmysl

Airnesco

Systém čištění hlavní byl vyvinut tak, aby zajišťoval tři klíčové požadavky

  • Dokonalé odstranění usazenin v hlavni vznikající po výstřelech
  • Odstranění „brzdících“ materiálů (olej)
  • Zajištění rovnoměrné aplikace konzervačního oleje do vyčištěné hlavně

Jeho rychlé a efektivní ovládání jedním člověkem umožňuje operátorovi vyčistit zbraňový systém velkého kalibru za méně než pět minut.

Systém čištění pro malé kalibry

Určen pro kalibry hlavní od 20 mm do 40 mm. Lubrikační filtr je umístěn přímo v kontejneru – nožní ventil v tomto případě není nutný. V závislosti na typu usazenin v hlavni je možno dodat další různé typy kartáčů a příslušenství. Jsou dodávány stejné typy kartáčů pro čištění jako pro velké kalibry. Použití distribučního kartáče zajišťuje minimální množství oleje, spotřebovaného při čištění při dosažení maximální stupně vyčištění. Rychlost a možnost mnohonásobného opakovatelného použití při minimálním čase čištění jsou základní užitné vlastnosti systému.

 

Produktový list


Systém čištění pro velké kalibry

Určen pro kalibry hlavní od 57 mm do 203 mm. Dodávaný lubrikační filtr je umístěn samostatně a je dodáván společně s ventilem, který je ovládán nohou. V závislosti na typu usazenin v hlavni je možno dodat další různé typy kartáčů a příslušenství.

Standardní typy kartáčů:

Čistící – vybaveny ocelovými štětinami pro dokonalé vyčištění všech typů drážkovaných a hladkých hlavní
Stírací – vybaveny gumovým stíracím břitem pro odstranění oleje nebo usazenin
Olejové – určeny pro rovnoměrné rozptýlení oleje nebo kapaliny v hlavni
Distribuční – v těle kartáče je nádoba, do které je nalita kapalina (pro rozpouštění usazenin), která je při pohybu kartáče pod tlakem aplikována v hlavni.

Kartáče určené pro čištění hlavní minometů všech standardních kalibrů pak umožňují dokonalé vyčištění jejich hlavní při zajištění nepoškození úderníku v průběhu procesu čištění.

Speciálně navržený kartáč pro čištění nábojových komor.

 

Produktový list