Airnesco

Airnesco vyvíjí a vyrábí zařízení pro čištění všech typů drážkovaných, hladkých, chromovaných nebo ocelových hlavní a průmyslových trubních systémů, které jsou dodávány do celého světa. Zařízení se vyrábí pro kalibry od 25 mm do 203 mm a pro průmyslové trubní systémy od 12,5 mm  do 336 mm (pro přímé potrubí) a od 20 mm do 336 mm (pro zahnuté potrubí). Při čištění je používána široká škála ocelových a nylonových kartáčů, které zajišťují dokonalé vyčištění hlavně. Pro průmyslové potrubí se používají kartáče mosazné nebo plastové (náhrada ocelových kartáčů). Systém je obsluhován pouze jedním operátorem, s vysokou rychlostí čištění a je bezúdržbový. Může být přepravován snadno a rychle kamkoliv, je umístěn v robustních kontejnerech. Systém je poháněn stlačeným vzduchem.

Systém čištění hlavní zajišťuje:

  • Dokonalé odstranění usazenin v hlavni vznikající po výstřelech.
  • Odstranění „brzdících“ materiálů (olej)
  • Zajištění rovnoměrného nástřiku konzervačního oleje v hlavni po čištění

Systém čištění pro velké kalibry

Určen pro kalibry hlavní od 57 mm do 203 mm. Dodávaný lubrikační filtr je umístěn samostatně a je dodáván společně s ventilem, který je ovládán nohou. V závislosti na typu usazenin v hlavni je možno dodat další různé typy kartáčů a příslušenství.

Standardní typy kartáčů:

  • Čistící – vybaveny ocelovými štětinami pro dokonalé vyčištění všech typů drážkovaných a hladkých hlavní
  • Stěrací – vybaveny gumovým stěracím ostřím pro odstranění oleje nebo usazenin
  • Olejové – určeny pro rovnoměrné rozptýlení oleje nebo kapaliny v hlavni
  • Distribuční – olej (kapalina) je uložena v kontejneru uvnitř těla kartáče a při pohybu kartáče je pod tlakem rozprašována v hlavni.
  • Kartáče pro čištění hlavní minometů všech standardních kalibrů pak umožňují dokonalé vyčištění jejich hlavní při zajištění nepoškození úderníku v průběhu procesu čištění.

Systém čištění pro malé kalibry

Určen pro kalibry hlavní od 25 mm do 40 mm. Lubrikační filtr je umístěn přímo v kontejneru – ventil v tomto případě není nutný. V závislosti na typu usazenin v hlavni je možno dodat další různé typy kartáčů a příslušenství. Jsou dodávány stejné typy kartáčů pro čištění jako pro velké kalibry. Použití distribučního kartáče zajišťuje minimální množství oleje, spotřebovaného při čištění při dosažení maximální stupně očištění. Rychlost a možnost mnohonásobného opakovatelného použití při minimálním čase čištění jsou základní užitné vlastnosti systému. Je možno také použít speciálně vyvinutou kapalinu pro rozpouštění měděných usazen v hlavni (CCS), která se používá pro čištění hlavní od kalibru 30 mm a výše.

Systémy čištění průmyslových potrubí

Systémy čištění průmyslových potrubí Airnesco vyrábí již vice než 50 let. Vyznačují se vysokou kvalitou, spolehlivostí, poháněné vzduchem a jsou levným řešením pro převážnou většinu potřeb čištění různých typů potrubí. Vzduchový píst (FERRET) využívá unikátní technologie dvoucestného pohybu, který zajišťuje pohon kartáče skrze potrubí bez potřeby ručního zatlačení nebo vytažení kartáče. Podosažení konce potrubí je směr pohybu kartáče automaticky reverzován a kartáč se navrací k obsluze. Systém je používán pro vertikálně nebo horizontálně umístěné potrubí např. plynové, potrubí bojlerů a pro všechny ostatní typy potrubí, které obsahují usazeniny. Jiné typy kartáčů mohou být vyrobeny a dodány na zakázku.

Oficiální stránky výrobce: www.airnesco.com

 

Kontakty

Adresa NIDES s.r.o.
Tuřanka 1222/115, Slatina
627 00 Brno
Česká republika
Telefon(+420) 532 124 210
E-mailinfo@nides.cz
Webwww.nides.cz
IČO282 98 764
DIČCZ 282 98 764
Bankovní spojení3832272379/0800
Česká spořitelna
 Společnost NIDES s.r.o. je zapsána v obchodním rejstříku, vedeného Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 59557

Kontaktní formulář

Vyplňte prosím pole označená hvězdičkou.
Příjmení: Jméno:
E-mail: Telefon:
Zpráva:
Antispam: spamA.gif, 1,7kB

Při zpracování Vašeho požadavku se řídíme nařízením o Ochraně osobních údajů.